Často kladené otázky

DOPRAVA

 

Za jak dlouho budu mít balíček doma?

Pokud víte, že potřebujete plakát k určitému datu (např. dárek), určitě nenechávejte objednávku na poslední chvíli a pokuste si udělat časovou rezervu. 

Od momentu připsání platby za vaši objednávku odesíláme balíček max. do 3 pracovních dnů. Dále cesta záleží na zvoleném dopravci.

Údaje níže jsou průměrné dny doručení, které jsou vypozorované ze skutečně odeslaných zásilek.

 

Česká republika:

Zásilkovna.cz  - nejrychlejší cesta - 2 dny cesty

Kurýr -  2-3 dny cesty

 

Slovenská republika: 

Zásilkovna.cz  - nejrychlejší cesta - 3 dny cesty

Kurýr - 4 dny cesty

 

Obecně lze říci, že pokud si u nás objednáte v pondělí a objednávku v ten den uhradíte (případně odpovíte na náš potvrzovací text k plakátům na míru), tak ve čtvrtek/pátek máte balíček přes Zásilkovnu doma.

 

Jak je plakát zabalen?

Vaši objednávku zabalíme do hedvábného papíru a odesíláme ji v bytelném kartónovém tubusu. Pokud máte plakátů více a přejete si každý zabalit do tubusu zvlášť (např. je máte jako dárky), můžete si zvolit naši doplňkovou službu "dárkové balení" . Plakát je zde zabalen také v hedvábném papíře a tubus s plakátem pak navíc vložen do kartónové krabice. Kartónová krabice tak přebírá zásilkovou úlohu a vy tím získáte krásně čistý tubus, který je připraven k obdarování.

 

Jak jsou baleny rámy?

U Objednávek jejíž součástí je také rám, je plakát uložen před rámem mezi dvě kartónové desky. Otevírejte je prosím opatrně.

Samotný rám a především plexisklo má na sobě několik ochranných fólií. To je také důvod, proč plakáty do rámu rovnou nevkládáme. Rám s ochrannými fóliemi bude totiž na cestě lépe chráněn. Nezapomeňte fólii z plexiskla před vložením plakátu sundat. V balíku tak najdete rám, který je také zabalen do bublinkové fólie a před ním kartónovou obálku s plakáty.

 

Doručujete také na Slovensko?

Ano, stačí jen v prvním kroku objednávky změnit zemi doručení z České republiky na Slovensko. Na Slovensku si můžete balíček vyzvednout na výdejním místě Zásilkovny či si ho nechat zaslat na vaši adresu přes GLS kurýra. 

Pro platby ze Slovenské republiky vám výdejní místo Zásilkovny částku za objednávku v korunách automaticky přepočítá na eura a nabídne tak zaplacení v eurech. Na stejném principu funguje také platba kartou. Částka v korunách se vám automaticky přepočítá dle aktuálního kurzu.

 

 

 

HVĚZDNÁ MAPA VAŠEHO ŽIVOTNÍHO OKAMŽIKU

 

Lze hvězdné nebe vygenerovat do minulosti, přítomnosti či budoucnosti?

Ano, ano a ano - třikrát ano. Umíme vypočítat rozestavení hvězd do minulosti, současnosti, ale také budoucnosti. A to jak do té blízké, tak i daleké. Umíme tak vytvořit hvězdnou mapu jak k narození vašeho děťátka, tak i k výročí svatby, kterou jste měli před léty či ke svatbě na kterou teprve půjdete.

 

A jak je to s místem události? Dokážete vytvořit všechny místa?

Ano, na Zemi není místo, které bychom nedokázali zpracovat. Přejete si vytvořit hvězdnou mapu nad Kilimandžárem, Prahou či Karvinou? Stačí nám jen uvést vaše osudové místo do objednávky a zbytek nechte na nás. Čas zadávejte vždy aktuální, který byl v místě události. My si časový rozdíl už přepočítáme sami.

 

Jak to celé probíhá?

V prvním kroku si vyberete velikost plakátu a barvu pozadí hvězdného nebe. V poznámce, kterou naleznete níže nám pak do "Poznámky pro prodejce", vepíšete:

- Název události či vámi požadovaný text (nepovinné)

- Datum události (povinné),

- Přesný čas (povinné), pokud přesný čas nevíte, dodejte nám aspoň orientační a připište k němu, že se jedná o orientační čas a nechcete ho tedy na mapě uvádět.

- Místo události (povinné)

U plakátů na míru je ve vzduchu vždy riziko uklepnutí se, z různých důvodů špatné uvedení potřebných informace apod. Na nás je však tento problém krátký. Sichr je sichr a tak vám po vaší objednávce ještě zašleme email s návrhem textu, který bude na plakátě. Pokud si přejete cokoli dodatečně změnit, opravit, teď je ta pravá chvíle. Zkrátka, jsme v kontaktu.

Dále si vaši hvězdnou mapu bere na starosti Lukáš. Ten má k dispozici několik desítek miliónů hvězd, za pomocí programových simulací a grafických programů vám poté vypočítá a vytvoří přesné umístění hvězd, konstelací v daném místě a čase. Opravdu každá hvězdička, kterou na vašem plakátě uvidíte, má své reálné místo a co více, opravdu žádná neschází, ani ta nejmenší. 

Tisk je kapitola sama o sobě. Plakát obyčejná a ani leckterá profi tiskárna jen tak nevytiskne. Jedna hvězdná mapa se tiskne doslova 45 minut a jedině tak lze zaručit něco, pod co se 100% podepíšeme. Něco, co víme, že vám či vašim blízkým udělá radost a na zdi velkou parádu.

 

 

O PLAKÁTECH

 

Na jakém papíru je plakát proveden?

Plakát je vytištěn na kvalitní 200g papír s polomatným povrchem. K výrobě plakátů používáme metodu eco-solventního tisku, která zaručuje jak vysokou kvalitu barev, tak i precizní provedení detailů. 

 

Jakou velikost si mám vybrat?

Na to není snadná odpověď. Sto lidí, rovná se sto chutí. Pomoci v rozhodování by vám mohl náš obrazový průvodce . U nás doma rádi kombinujeme všechny druhy velikostí vedle sebe. Popusťte jen uzdu fantazie a nechte zdi ožít. Obecně lze však říci, že A4 a 30 x 40 cm jsou spíše dekorativnějšího charakteru k zakomponování do většího celku. Formáty 40 x 50 cm a 50 x 70 cm jsou doslova naše nejoblíbenější a dokáží zeď už hezky rozparádit. Formát 61 x 91 cm je naše největší velikost a je to už skutečný obr, který na sebe strhne pozornost za všech okolností.

 

 

 

VŠECHNO, CO JSTE KDY CHTĚLI VĚDĚT, ALE BÁLI JSTE SE ZEPTAT

 

Jak velký je známý vesmír?

Teorií o podobě a velikosti vesmíru už bylo nespočet a pravděpodobně stále nejsme a nejspíše ani nikdy nebudeme u finální verze. Aktuální teorie však dává vesmíru nekonečnost, přičemž jsme se dopočítali, že jeho existence započala před 13,8 miliardy let za Velkého třesku. Nicméně vesmír se od Velkého třesku zrychleně rozpíná, takže se pro nás pozorovatelný vesmír zvětšuje a nyní lze říci, že pozorovatelný vesmír má v průměru zhruba 92 miliard světelných let.

 

Kolik váží průměrný mrak?

Váha se odvíjí od hustoty mraku a ta je u každého typu odlišná. Pokud si vezmeme například klasický mrak typu cumulum tedy bílého kupovitého oblaku viditelného za jinak jasného počasí – tam je hustota cca 0,5 g/m³.

Pak je třeba změřit velikost mraku. Jeho šířku lze určit podle stínu, který vrhá, když se slunce nachází přímo nad ním. Typ cumulus bývá standardně asi 1 km vysoký i široký, tudíž má objem miliardy metrů krychlových. Pak lze tedy spočítat že má okolo 500 tun vody a tady máme odpověď na průměrnou váhu mraku.

 

Kolik měří nejvyšší kaktus na světě?

Za nejvyšší změřený kaktus lze považovat ten, co dorostl v americké Arizoně až do výšky 23,8 metru. Kaktus již bohužel není mezi námi. Roku 1986 podlehl vichřici, dožil se však krásných 150 let. Jednalo se o kaktus druhu Carnegiea gigantea, známý též jako saguaro, který běžně dorůstá kolem 12 metrů. A jak se mu to povedlo? Kdo ví, ale víte jak se to říká, že zdravá životospráva je základ....

 

Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Napište nám na navlnescandi@gmail.com . Jsme jedno velké ucho.

 

photo-1559888894-7199667c0558

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz