Zdravíme, rádi bychom vám dali na vědomí, že objednávky, které obdržíme do 14. 12. 2021 vám doručíme do Vánoc. Hezké prosincové dny. Lukáš + Míša

Inspirace skandinávského bydlení: Dům v borovicovém háji

Rádi bychom, aby náš blog byl také studnicí inspirací. Právě proto zakládáme tímto článkem novou sérii pod výstižným názvem "Inspirace skandinávského bydlení", ve které vám budeme servírovat interiéry a exteriéry nádherného bydlení z celého světa. 

Pro první takový článek by se mohly samozřejmě nabízet skandinávské země. Ale my bychom rádi začali trochu mimo očekávání, a tak se nyní podíváme do Ruska. Stojí tam totiž uprostřed moskevské přírody moc krásný trojpodlažní rodinný dům. Tím, že se architekti drželi okolního terénu a chtěli zachovat co nejvíce z všudypřítomných vzrostlých borovic, dům krásně a harmonicky zapadl do okolní divoké přírody. Tu mohou majitelé obdivovat skrz velké prosklené části domu či nesčetnými okny. 

Dřevo jako materiál najdeme všude, a to jak na domě, tak i v něm. Uvnitř domu se dřevo krásně mísí do kontrastních tmavších odstínu a luxusních kamenných materiálů. Na někoho může interiér působit možná stroze a chladně, ale jedno se mu upřít nedá. Budete se cítit doslova jako uprostřed lesa, dům totiž nijak atmosféru okolní přírody nenarušuje a nechává ji žít.

A teď už pojďme na návštěvu.

 

 

Architekti: La Atelier

Realizace: 2018

Lokalita: Poblíž Moskvy, Rusko

Rozloha domu: 370 m²

 

 

 

Zdroj fotografií: https://www.archdaily.com

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz