Inspirace skandinávského bydlení: 3+kk, Göteborg, Švédsko

Viděli jsme už spousty inspirací, které vypadají jako by se do bytu ještě nikdo nenastěhoval. Všechno je pečlivě uklizeno, ne-li schováno a člověk si až říká, jak v takovém syntetickém pořádku může někdo bydlet. Podobnou snahu o dokonalost pozoruji místy také na našich českých diskuzích a což o to, ono to na fotce vypadá dobře, ale není uklizeno jako uklizeno. Nesmí se totiž uklidit i ta atmosféra, která dělá domov domovem. No co, že ta kytka nevypadá na fotce dobře, jen ji tam nechte a ty rozečtené knížky jakbysmet. I když dnešní inspirace je bezesporu také nastylizovaná. Tak tenhle byteček ze švédského Göteborgu je i tak pravým opakem a ten život mu věříme, protože tenhle interiér žije v každém svém centimetru.

Je to totiž krásně zařízený byt, které je plný příběhů. Stěny bytu jsou jednou velkou galerií a plakáty jsou k sobě velice vkusně sladěny a to i přesto, že se motivy dost střídají. Své čestné místo zde má i hudba a všimněte si parádního hygge koutku na okně. Byt je protkaný také všudypřítomnými pokojovými rostlinami a to od ikonické Monstery (kterých zde najdete hned několik) přes kaktusy, sukulenty po fíkusy a to často v krásných květináčích s duší.  

V bytě dominují parkety, ke kterým pak ladí všudypřítomné dřevěné prvky jako police, dekorace či kousky nábytku z masivu. Překližka zde nemá moc místa a to jsme přitom v kolébce Ikey, ve Švédsku.

Samotnou kapitolou je pak koupelna, která je jak vystřižená z minulého století a přitom současná a pak tu máme kuchyni. Olivově zelené skříňky v kuchyni zajímavě komunikují s mosaznými prvky a jsou postaveny do kontrastu s bílými "retro" obklady. Tmavší odstín použitého dřeva dává pak kuchyni tu pravou hloubku.

Ale dost už slov, pojďme už na návštěvu do útulného bytečku v samém srdci Göteborgu.

 

Lokalita: Göteborg, Švédsko

Rozloha bytu: 103 m²

Dispozice: 3+kk

 

 

Zdroj fotografií: https://www.alvhem.com